SCX

Sportovní elektromobil značky StudentCar s označením SCX vznikl na Vysoké škole báňské – technické univerzitě Ostrava. Projekt vývoje elektromobilu podpořila Technologická agentura ČR. Vývojový team odborníků a studentů StudentCar v průběhu čtyř let vyvinul tři generační stupně prototypu tohoto vozu.
StudentCar SCX má vyspělou koncepcí 4 pohonných jednotek bez převodovek jedinečný nejen v porovnání s českou konkurencí, ale také celosvětově. Srdcem elektropohonu je battery pack firmy EVC, který dokáže dodávat energii pro čtyři samostatné synchronní elektromotory.
Elektromotory přímo přes poloosy přenášejí na kola úctyhodných 2100 Nm prakticky od nulových otáček. Díky tomu motory katapultují automobil na rychlost 100 km/hod za 4,9 sekundy a na 150 km/hod za 9,2 sekund.
Díky této koncepci pohonu, která umožňuje Torque vectoring využívá vozidlo funkce aktivních elektronických diferenciálů, které vozidlu dodávají perfektní jízdní vlastnosti. Zatáčky SCX projíždí bez problémů ve vysokých rychlostech (s bočním přetížením více než 1 G).
Jde o jedinečný projekt a to nejen v podmínkách ČR, kde se vývojáři vytvořili harmonické spojení atraktivního designu a techniky šetrné k životnímu prostředí a zároveň dosahující vynikajících jízdních vlastností, a výborné dynamiky jízdy. V interiéru nalezneme moderní technologie pro zobrazování palubních údajů v podobě dvojice displejů a odnímatelného tabletu. Zakázkový ručně šitý kožený interiér je vyroben s velkou pečlivostí a perfektním dílenským zpracováním.
Vůz úspěšně prošel schvalovacím řízením k provozu na pozemních komunikacích, homologační zkoušky provedla společnost TÜV SÜD Czech s.r.o.WWW server aktualizován dne 26. 5. 2021-13:33 - Tato stránka aktualizována dne 5. 3. 2015-11:39 - Webmaster&Webdesign - Jiří Kulhánek