Mezinárodní závod motocyklů 3.7.2011


Roli závodníků si víkendu neděli 3.7. vyzkoušeli odborníci z Vysoké školy báňské – Technické univerzity (VŠB-TU) Ostrava, autoři atraktivního sportovního vozidla StudentCar FireLine. Divákům představili exhibici na Mezinárodním závodu silničních motocyklů v Ostravě, který se jel na Okruhu Františka Bartoše v Ostravě Radvancích. Sportovní vůz, postavený na pracovišti Ústavu progresivních technologií pro automobilový průmysl, FMMI, VŠB-TU Ostrava, vyjel na trať v neděli kolem deváté ráno a na okruhu předvedl exhibiční jízdu. Vozidlo val Ing.Lukáš Buřval(člen vývojového týmu StudentCar, odborný asistent Ústavu progresivních technologií pro automobilový průmysl)
Mezinárodní motocyklový závod se na radvanickém okruhu konal u příležitosti oslav konání mezinárodních závodů v Ostravě a je jediným motoristických závodem přímo v Ostravě. V doprovodném programu byly pro diváky připraveny i ukázky závodních a sportovních vozů, které svou sportovní a technickou stránkou reprezentovali historii motoristického sportu. Sportovní FireLine pro změnu reprezentuje budoucnost, kterou by motoristický sport mohl v Ostravě mít, tedy alespoň v podobě výzkumu a aplikací,“ Na Okruhu Františka Bartoše se divákům naskytla jedinečná příležitost vidět tento prototyp v plné kráse a síle při jízdě na okruhu.
WWW server aktualizován dne 26. 5. 2021-13:33 - Tato stránka aktualizována dne 19. 7. 2011-08:10 - Webmaster&Webdesign - Jiří Kulhánek